بام قانون نگهبان قانون اساسی مجلس شورای اسلامی

بام: قانون نگهبان قانون اساسی مجلس شورای اسلامی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری السا فیروز آذر آرزو دارد فروید شود!

شروع کارش با آثار خاله نویسنده و کارگردانش تهمینه میلانی بود. این شروع بر می گردد به سال ها قبل، هنگامی که که او کودک بود. ولی بعد از فیلم «کاکادو» زن میلانی بر

السا فیروز آذر آرزو دارد فروید شود!

السا فیروز آذر آرزو دارد فروید شود!

عبارات مهم : سینما

شروع کارش با آثار خاله نویسنده و کارگردانش تهمینه میلانی بود. این شروع بر می گردد به سال ها قبل، هنگامی که که او کودک بود. ولی بعد از فیلم «کاکادو» زن میلانی برایش شرط گذاشت که دیگر بازی نکند و به فکر درس خواندن و تحصیل در زمینه سینما باشد. حتی به او قول داد در صورتی که این کار را بکند، بعد از تحصیلاتش یک نقش اساسی به او خواهد داد.

به گزارش ماهنامه دیده بان، شروع کارش با آثار خاله نویسنده و کارگردانش تهمینه میلانی بود. این شروع بر می گردد به سال ها قبل، هنگامی که که او کودک بود. ولی بعد از فیلم «کاکادو» زن میلانی برایش شرط گذاشت که دیگر بازی نکند و به فکر درس خواندن و تحصیل در زمینه سینما باشد. حتی به او قول داد در صورتی که این کار را بکند، بعد از تحصیلاتش یک نقش اساسی به او خواهد داد. خاله خوش قول بود و السای جوان در «زن زیادی» او یک نقش خوب داشت و بعد از آن در همه آثار او حضور داشت. از جمله همین «ملی و راه های نرفته اش» که این روزها اکران شده است و مورد توجه قرار گرفته است.

خانم فیروز آذر از خودتان و تجربه های تان بگویید؛ چگونه جذب دنیای بازیگری شدید و جرقه این کار از کجا زده شد؟
– از کودکی به طور ناخواسته وارد فیلم های خاله ام شدم و بعد، سر فیلم «کاکادو» که نخستین نقش مهم ام را داشتم، زن میلانی به من گفتند که دیگر، تا دانشگاه نرفتی کار نکن. آن وقت پیشنهادهای زیادی جهت کار در ژانر کودک داشتم ولی ایشان گفتند کار نکن و همچنین گفتند بعد از تمام شدن درس ات یک نقش خوب به تو می دهم. دلیلش هم این بود که ایشان می گفتند اگر دائم بخواهی کار کنی از درس خواندن فاصله می گیری. در آن وقت که من هشت، نه ساله بودم درک درستی از کار بازیگری و این که آیا این کار را دوست دارم یا نه، نداشتم. بعد خیلی برایم جالب بود که زن میلانی به قولی که داده بودند عمل کردند و ترم اول دانشگاه بودم که نقش مکمل زن زیادی را به من پیشنهاد کردند و من بازی کردم که تجربه و شانس فوق العاده ای بود.

قهرمان دوران کودکی تان چه کسی بود؟
– یکی از دایی هایم که دکتر هستند و از دید من در آن دوران پسری جوان و فیلسوف بود. با من و خواهرم زبان انگلیسی کار می کردند و از بحث های روانشناسی می گفتند. هم از روانشناسی می گفتند هم از فلسفه و من با خودم می گفتم که چقدر ایشان چیزهای زیادی می داند. یادم می آید خانواده ام اعتماد به نفس زیادی به من می دادند که باهوش هستم و این باور من شد که هنوز هم فکر می کنم که باید دانشمند شوم. به همین خاطر است که می گویم می خواهم فروید شوم چون ایشان دانشمند مورد علاقه من هستند.

فیلمنامه نویسی را از کجا شروع کردید؟
– در مقطعی نقش هایی که به من پیشنهاد می شد را نمی پسندیدم و این باعث شد جهت خودم نقش بسازم و فیلمنامه بنویسم. کم کم متوجه شدم به نویسندگی علاقه دارم و بعد هم عاشقش شدم. بعد درسش را خواندم و آکادمیک به این کار ادامه دادم. حالا هم چند سالی است که تدریس فیلمنامه نویسی می کنم.

خانم تهمینه میلانی چقدر در موفقیت شما تاثیر داشتند؟
– خیلی. آشنایی و ورود من به سینما به واسطه ایشان و کارهای ایشان بوده هست. در واقع یادگیری بازیگری در سینما را مدیون زن میلانی هستم و حتی آشنایی با مشکل های کار و مراحل گوناگون در سینمای ایران.

السا فیروز آذر آرزو دارد فروید شود!

آیا نقشی از فیلم های زن میلانی بوده که دوست داشتید شما بازی کنید ولی به دلایلی شخص دیگری آن را بازی کردند؟ کمی هم از رابطه تان با زن میلانی بگویید.
– من همه نقش هایی که زن میلانی می نویسند را دوست دارم. به عنوان نمونه از سوپراستار که نقش مهم آن دختری 16 ساله بود تا آتش بس 2 که باید کسی نقش مهم آن را ایفا می کرد که کودک 5 ساله داشت را دوست داشتم بازی کنم ولی این دوست دارم ها اصلا معقولانه نبود لیکن به سنم نمی خورد. رابطه من با ایشان آنقدر قشنگ است که اصلا دوست ندارم با پیشنهاد غیرمعقولانه لطمه ای به آن بزنم.

آیا تا به حال جهت تان اتفاق افتاده که در بازیگری احساس ضعف و شکست کرده باشید؟
– بله، فکر می کنم در چند مرحله در سینما احساس شکست کردم. حتی در آن برهه فکر می کردم که همه چیز تمام شده است است و باید دوباره شروع کنم. گفتم که من وسواس فیلمنامه ای دارم. البته خودم اصلا حس نمی کنم ولی نتیجه اش وسواس گونه است که در بازی نکردنم می بینید. ولی در آن شکست ها فکر می کردم خودخواه هستم که نقش ها را قبول نمی کنم. زن میلانی به من می گفتند آیا از خودت یک فرد خودخواه نشان می دهی در صورتی که این گونه نیستی. با راهنمایی ایشان بود که تلاش کردم روی رفتارم کار کنم، لیکن به نظرم یکی از دلایل موفقیت شخصی یک آدم، خوش اخلاقی است.

بازیگر خارجی مورد علاقه تان چه کسی هستند؟
– فقط رابرت دنیرو.

بازیگر مورد علاقه ایرانی چطور؟
– شاید به طور کلی نتوانم بگویم ولی آقای ناصر هاشمی در فیلم «برادرم خسرو» فوق العاده بودند. آقای شهاب حسینی هم که هر لحظه خوب هستند.

بازیگر زن هم نام می برید؟
– زن هدیه تهرانی.

فکر می کنید بزرگ ترین اشتباه شما در زندگی تان چه چیزی بود؟
– بزرگ ترین اشتباهم نترس بودنم است.

«سوپراستار» (تهمینه میلانی – 1386)

نترس بودن را آیا جزو غلط های می گذارید؟
– چون باعث شده است گاهی زندگی ام در خطر بیفتد. البته هنگامی که دچارش هستم نمی ترسم ولی هنگامی که بعد به آن عنوان فکر می کنم می بینم بعضی از آنها خیلی خطرناک بوده اند و این از بی تجربگی است که متاسفانه باز هم بعد از کسب تجربه، نمی ترسم.

بزرگ ترین آرزوی شما چیست؟
– آرزو دارم فروید بشوم. (با خنده) واقعا آرزوی من این است که هنگامی که مردم تئاتر و فیلم های من را دیدند، بگویند چقدر نحوه فکرش متفاوت و جالب بود. کلا جالب بودن، متفاوت دیدن را دوست دارم چون هنگامی که شما زیاد کتاب بخوانید، نحوه فکرتان متفاوت می شود لیکن می بینید داستان های زیادی را می دانید و می دانید اکثر داستان ها شبیه به هم هست، فقط نحوه روایت کردنش تفاوت می کند و آن قصه را خاص می کند.

شروع کارش با آثار خاله نویسنده و کارگردانش تهمینه میلانی بود. این شروع بر می گردد به سال ها قبل، هنگامی که که او کودک بود. ولی بعد از فیلم «کاکادو» زن میلانی بر

واژه های کلیدی: سینما | سینمای | بازیگری | تهمینه میلانی | اخبار فرهنگی و هنری

السا فیروز آذر آرزو دارد فروید شود!

السا فیروز آذر آرزو دارد فروید شود!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog